Młodzi i zakochani – sesja ciążowa

Posted on

Pewnego pięknego majowego dnia otrzymałem emaila od jednej z moich sympatycznych klientek będącej w odmiennym stanie z zapytaniem:

„O ile wcześniej trzeba się umówić na sesję ciążową ?”.

Ponieważ terminarz od jakiegoś czasu mam zapełniony przynajmniej na kilka miesięcy do przodu, odpisałem, zgodnie z prawdą, że im szybciej tym lepiej. Dlaczego ? Otóż dlatego droga klientko, że jeśli zdecydujesz się na sesję u mnie, będę mógł jeszcze coś poprzesuwać, wpasować w mój dzień zdjęciowy. Będę mógł przynajmniej postarać się, aby zrealizować Twoje marzenie. Jeśli zadzwonisz np. na miesiąc przed terminem rozwiązania, to już będzie gorzej. Wkradnie się niepotrzebna nerwówka, że może się nie udać, a przecież nie zależy nam na nerwach , prawda ?

Zdjęcia ciążowe przeważnie robię na początku 8 miesiąca. Wtedy przyszła mama już jest w dość zaawansowanej, widocznej ciąży, ale przy okazji nie występują jeszcze dolegliwości ciążowe związane z np. opuchlizną, męczeniem się, przebarwieniami na skórze itp. W końcu sesja na której wystąpisz ma być nie tylko i wyłącznie rejestracją Twojego jakże pięknego odmiennego stanu, ale również chwilką przyjemności.

Jeśli sesja będzie realizowana wraz z towarzyszem, stwarza to również konieczność, aby on, bezstresowo podszedł do sesji. Musi nie tylko zadbać o przyszłą mamę, ale również znaleźć wolny czas, bez pracy aby pojawić się na zdjęciach. Ustalenie w tym momencie terminu sesji to już nie tylko sprawa dwóch osób, prawda ?

Zaznaczyć trzeba jeszcze, że zgodnie z moimi zasadami, zazwyczaj przynajmniej raz, czasami dwa razy spotykam się z moją parą aby uzgodnić przebieg sesji, treść umowy którą podpisujemy przed sesją i to co najważniejsze, czyli w jakim kierunku podczas sesji będziemy podążać i jaki chcemy osiągnąć wymarzony cel. Jak mają Wasze zdjęcia wyglądać? Na spotkaniu muszą być obie osoby, aby nie było później nieporozumień. Dzięki temu sposobowi przygotowania do sesji, będziemy mogli się bliżej poznać i zapewniam Was, przyniesie to wymagany spokój podczas sesji ciążowej. Spokój który później będzie widoczny na zdjęciach. Spokój, który jest nam wszystkim potrzebny.

Jeśli planujesz zrobić zdjęcia w ramach sesji ciążowej, nie czekaj więc do ostatniego możliwego terminu, aby skorzystać z moich usług. Zapraszam do kontaktu im wcześniej tym lepiej.

Powrót do bloga

Powrót do strony głównej