Fotografia produktowa

Posted on
Fotografia produktowa

Podczas wykonywania różnych typów sesji, często zastanawiam się, jak można uchwycić przedmiot fotografowany okiem aparatu. Jak przedstawić dany produkt tak, aby w osobie oglądającej zdjęcia wzbudzić jakieś uczucia. Sesje realizowane z udziałem ludzi są chyba jednymi z łatwiejszych w tym względzie. Spytacie czemu ? Odpowiedź jest prosta.
Z człowiekiem, który jest obiektem fotografowanym łatwo się porozumieć. Możemy się z nim umówić, aby np. uśmiechnął się, skrzywił na twarzy czy wyprostował. Możemy mu przekazać co chcemy osiągnąć pokazując na własnym przykładzie lub na zdjęciu, a on lub ona później musi to tylko powtórzyć, dodając swoją gestykulację i postać. Zapewniam Was czasami jest bardzo trudno ;), mimo takich ułatwień, szczególnie z dziećmi.

Gorzej sprawa się ma ze zwierzętami. Ciężko w tym wypadku mówić o jakichkolwiek przygotowaniach, współpracy i umawianiu się na cokolwiek :). Tutaj czasami pozostaje nam próba użycia jakiś tricków lub smakołyków. Później fotograf musi już wykorzystać swoje umiejętności, czasami w ułamku sekundy pojawi się scena, która zaważy na powodzeniu całej sesji.

A co w temacie fotografii produktowej ? No tutaj pełne pole do popisu ma fotograf. Umawia z zamawiającym, co ma być osiągnięte i tak długo męczy obiekt, aż osiągnie zamierzony cel. Tej fotografii próbowałem chyba najmniej, gdyż nie było na nią w moim wypadku zamówień. Czy tak będzie dalej ? To zależy. Jeśli pojawią się klienci, zapewne podejmę wyzwanie i postaram się zrealizować zamówienie. Jak ja to mówię, kontakt nic nie kosztuje, Zapraszam więc do współpracy. Może razem zrealizujemy coś ponadczasowego.

Powrót do bloga

Powrót do strony głównej