Backstage

Posted on

Pomyślałem, że uchylę rąbka tajemnicy przed tymi, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o samej sesji zdjęciowej i sposobie jej prowadzenia. Na mojej stronie na Facebooku zamieściłem film z jednej z sesji wykonanych w studio, z której zdjęcia można obejrzeć na mojej stronie na instagramie.

Za każdym razem sesja w studio wygląda inaczej. Jest to podyktowane wymaganiami klienta, sposobem aranżacji studia i zaangażowaniem odpowiedniego oświetlenia. Preferuje światło zastane, które nie ma sobie równych w oddawaniu piękna kształtów osoby fotografowanej. Niestety zbliżają się słotne, jesienne dni i dostęp do światła słonecznego będzie coraz bardziej ograniczony, stąd też będzie potrzeba wspomagania się lampami.

Samą sesję, której minimalny czas trwania określiłem na 1 godzinę, staram się uprzyjemniać muzyką, której dźwięki pozwalają pozującej osobie zrelaksować się, zapomnieć o troskach i problemach dnia powszedniego. Chciałbym, aby pobyt w studio nie wiązał się tylko i wyłącznie z jednym, czyli ze zrobieniem zdjęć, ale z również, a może przede wszystkim z możliwością odprężenia się, poczucia się kimś wyjątkowym i pięknym. Bo tacy jesteśmy.

Gdy ktoś mi mówi, że nie nadaje się do zdjęć, to niemożliwe, jestem za stara, niefotogeniczna to zawsze odpowiadam, że wiek to nie przeszkoda aby się uwiecznić. Po pierwsze, piękniejsi już nie będziemy i po drugie, niestety, ale nie ma osób niefotogenicznych.

Są tylko osoby, którym jeszcze nie zrobiłem zdjęcia i nie pokazałem im jakie są piękne.

To moją rolą jest pokazać piękno osoby fotografowanej, uchwycić jej wnętrze i co ciekawe, czasami nawet makijaż do tego nie jest potrzebny ;).

Zachęcam do spróbowania.